Workshops for studerende

 

I Studenterrådgivningen holder vi jænvligt workshops for studerende. Alle workshops er gratis, det eneste det kræver er, at du tilmelder dig på forhånd.

Klik på den enkelte workshop herunder, og få mere information omkring indhold, tid og sted.

 

Please note that all workshops are in danish.

 

Specialeworkshop 1 i Aalborg d. 27. september 2017 Wednesday, 27 September 2017
13:00
Subscribe Unsubscribe
Eksamensmestringsworkshop i København d. 4. oktober 2017 Wednesday, 04 October 2017
13:30
Subscribe Unsubscribe
Bachelorworkshop i København d. 10. oktober 2017 Tuesday, 10 October 2017
13:00
Subscribe Unsubscribe
Specialeworkshop på RUC d. 11. oktober 2017 Wednesday, 11 October 2017
12:00
Subscribe Unsubscribe
Eksamensworkshop i København d. 12. oktober 2017 Thursday, 12 October 2017
13:00
Subscribe Unsubscribe
2 sammenhængende eksamensworkshops i Odense d. 18/10 og 25/10 2017 kl. 16-19 Wednesday, 18 October 2017
16:00
Subscribe Unsubscribe
Specialeworkshop 2 i Aalborg d. 25. oktober 2017 Wednesday, 25 October 2017
13:00
Subscribe Unsubscribe
Stresshåndteringsworkshop i København d. 25. oktober 2017 Wednesday, 25 October 2017
13:30
Subscribe Unsubscribe
2-dages eksamensworkshop i Odense d. 7. og 14. november 2017 Tuesday, 07 November 2017
16:00
Subscribe Unsubscribe
Eksamensworkshop på RUC d. 8. november 2017 Wednesday, 08 November 2017
12:30
Subscribe Unsubscribe
Tag styring over dit (studie)liv! - Workshop i København d. 16. november 2017 Thursday, 16 November 2017
13:30
Subscribe Unsubscribe
Specialeworkshop 3 i Aalborg d. 22. november 2017 Wednesday, 22 November 2017
13:00
Subscribe Unsubscribe
Eksamensmestringsworkshop i København d. 22. november 2017 Wednesday, 22 November 2017
13:30
Subscribe Unsubscribe
Eksamensworkshop i Aalborg d. 24. november 2017 Friday, 24 November 2017
09:00
Subscribe Unsubscribe
Stresshåndteringsworkshop i København d. 29. november 2017 Wednesday, 29 November 2017
13:30
Subscribe Unsubscribe
Eksamensworkshop i Aalborg d. 1. december 2017 Friday, 01 December 2017
09:00
Subscribe Unsubscribe

Vil du være sikker på altid at få de seneste opdateringer omkring workshops og andre arrangementer, så følg os på facebook her!

 

 

 

 

-

Vi anvender cookies til at få hjemmesiden til at fungere og at lave statistik, som vi kan bruge til at forbedre
hjemmesidens indhold. Du accepterer brugen af cookies ved at klikke på ’accepter alle cookies’ eller du kan
vælge ’accepter ikke cookies’, hvis du ikke ønsker, at dine cookies bliver gemt.
Du kan altid slette gemte cookies ved at gå ind under avancerede indstillinger i din browser.